Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Jeśli potrzebujesz tabliczek informacyjnych, powinieneś odwiedzić ten adres

Tabliczki informacyjne spełniają niezwykle istotną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać. Zobaczmy zatem w jakich miejscach można spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znaczą obiekty biurowe – domy, zakłady pracy, banki, biura. Przyczyniają się do tego, że szybko dotrzemy na miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na murach bloków, gdyż bardzo często możemy je również dostrzec w pomieszczeniach. To wielki zbiór tabliczek, które z reguły służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pokoju lub osoby w wielkich biurowcach – w budynkach rządowych w przedsionku widnieją tabliczki z nazwami wydziałów. Szukasz burmistrza czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Równie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia petentów

Pamiętajmy także o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez przepisy BHP. Informują gdzie znajdują się drogi awaryjne, wyznaczają pomieszczenia tylko dla personelu, mówią o trujących substancjach. Biura mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są także pracownicy do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych surowców (takich jak PCV), niejednokrotnie są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]