Biżuteria z turkusem – stylowa i wyjątkowa

Dowiedz się więcej o biżuterii z turkusem na www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc zaskakującego, iż chętnie wykorzystują go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów synonimem ekskluzywności. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, naszyjniki i klipsy, które doskonale łączą się z eleganckimi kreacjami. Na barwę tego minerału w największym stopniu wpływa kraj jego pochodzenia – między innymi minerały pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały też jego tańsze odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe walory estetyczne. Według części osób okazuje się bowiem talizmanem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnej mierze z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie wygląda.

Czego unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem warto o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim należy ściągać ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Warto również ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem środki myjące mogą zmatowić powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyściełanym miękką tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób uszkodzeń.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]