Bransoletki srebrne – wciąż najpopularniejsze

Więcej o bransoletkach srebrnych

Choć nie są tak chętnie noszone jak pierścionki, bransoletki zdobyły wiele zwolenniczek. Doskonale komponują się z najróżniejszymi strojami, a ich obecność nie sprawia problemów. Istotny jest także fakt, iż dostępne są w stosunkowo niskich cenach. Produkowane są z przeróżnych metali, lecz szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się od dawna bransoletki srebrne. Rzecz jasna nie ma w tym nic zaskakującego – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę różne atuty tego materiału. Srebro bowiem nie tylko bardzo dobrze się prezentuje, ale też wykazuje wiele innych zalet.

Czemu bransoletki srebrne są tak często zakładane?

Oprócz walorów wizualnych, srebro jest chętnie noszone ze względu na jego właściwości antybakteryjne – mogą użytkować je także alergicy. Jubilerzy lubią je z kolei ze względu na dużą ciągliwość – bez problemu można zrobić z niego biżuterię o fantazyjnych formach. Istotne są także małe ceny oraz fakt, że łatwo znajdziemy je też w sieci. To wyjście rekomendowane jest w szczególności tym, którzy nie dysponują dużą ilością wolnego czasu – bransoletki srebrne przez internet nabędziemy w kilka minut.

Konserwacja bransoletek srebrnych

Bransoletki srebrne wytrzymają wiele lat – jeśli tylko dobrze się o nie zatroszczymy. Najistotniejsze będzie to, gdzie przechowujemy ozdoby. Puzderko powinno być wyłożone delikatnym materiałem, zaś kiedy przechowujemy w nim kilka przedmiotów – powinno posiadać przegrody, bo w ten sposób ustrzeżemy się rys na biżuterii. Do czyszczenia srebra nie wolno natomiast stosować płynu do mycia naczyń i tym podobnych środków – lepiej zdadzą egzamin odpowiednie środki.