Jeśli poszukujesz lampworków, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane samodzielnie – surowiec rozgrzewano z użyciem przerobionej lampy na naftę, stąd też nazwa perły lampowe. Dziś również można zrobić je samodzielnie, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania płomienia rozgrzewa się, a to pozwala na nadanie mu rozmaitych kształtów. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki bywają stosowane do wyrobu kolczyków czy naszyjników.

Stroje do lampworków

Barwne lampworki świetnie pasują do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi swetrami i coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą atrakcyjnie wyglądały wyłącznie przy takich kreacjach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]