Duży wybór srebrnych wisiorków

Więcej szczegółów o srebrnych wisiorkach

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla srebra są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.