Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Szukasz srebrnych kolczyków? Wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Szukając kolczyków trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, materiał wykonania czy formę, ale również na zapięcie. Oto zwięzły spis najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje duża wygodę noszenia i często jest używane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy czapek, szali oraz ubrań z wysokim kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go zapiąć, za sprawą rozchylanej klapce z tyłu. Na co dzień używa się ich przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. Obecnie stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. To takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i drobnych kulek.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]