Zobacz, gdzie zamówić ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Mozambiku, Australii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy bransoletki z ametystami można wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.