Kosmetyki do makijażu oczu i brwi – przybliżamy ich zastosowanie

Dowiedz się, gdzie zamówić kosmetyki do makijażu oczu.

Prezentacja nieodzownych kosmetyków do makijażu oczu i brwi

Podkreślenie oczu to ważny element aplikacji makijażu. Powinno się rozpocząć go od użycia właściwej bazy pod cienie. Baza przeciwdziała kumulowaniu się cieni w fałdzie powieki i jest ogromnie przydatna, zwłaszcza jeżeli ma się problemy z opadającą lub przetłuszczającą się powieką. Oprócz tego baza zwiększa trwałość makijażu oczu, wyrównuje koloryt cery, a więc neutralizuje widoczne żyłki i zaczerwienienie, jak również potęguje barwy cieni do powiek. W ofercie sklepów dostępne są produkty w słoiczku, w kredce czy w płynie, zatem bez przeszkód można nabyć te, których preferujemy stosować.

Do aplikacji podstawowego makijażu oczu potrzebne są cienie do powiek. Zależnie od upodobań można zaopatrzyć się w już gotowe palety cieni lub samemu wybrać ich barwy spośród wielu oferowanych pojedynczych cieni do palet magnetycznych. Żeby urozmaicić makijaż oczu, m.in. zagęścić optycznie rzęsy i podkreślić obrys oka, skorzystaj z kredek do oczu albo eyelinera. Jeżeli natomiast lubisz korzystać ze sztucznych rzęs, to zalecamy pociągnąć cienką kreskę na powiece, aby ukryć ich pasek. Oprócz tego eyelinery oraz kredki pozwalają na pozorną zmianę kształtu oka, wydłużając bądź zaokrąglając je.

Końcowym krokiem makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy sięgnąć po te zwiększające objętość rzęs, przedłużające je bądź o ciekawym kolorze.

Jeśli kochasz błysk w makijażu, to zalecamy wykorzystać pigmenty do makijażu. W przypadku nakładania pigmentów należy pamiętać o specjalnej bazie bądź kleju, by pigmenty się tak szybko nie osypywały.

W prywatnej kosmetyczce opłaca się mieć płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny produkt, w szczególności gdy używamy kosmetyków w żelu m.in. eyelinerów w słoiczku lub pomady do brwi, które lubią przysychać. Płyn do makijażu wodoodpornego można także stosować do cieni do powiek.

Łatwy makijaż brwi i oczu – nie trzeba do tego ogromnego doświadczenia

Do wykonania minimalnego makijażu oczu oraz brwi nie potrzeba zawodowych umiejętności ani setek kosmetyków. To prawda,wykonanie równej kreski eyelinerem wymaga lekkiej wprawy, lecz już cienie, zwłaszcza te błyszczące, można bez problemu nanosić opuszkami palców. Istotne jest tylko to, by w swoim makijażu czuć się komfortowo.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]