Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Jeśli potrzebujesz aparatu ultradźwiękowego, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki mają korzystne działanie na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, redukowania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją doskonałą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]