Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Terapia małżeńska UK - znajdź specjalistę, który Ci pomoże na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/

Każda para może napotkać różnorodne problemy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary zmagające się z rozmaitymi trudnościami. Specjalista pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych partnerów lub ich dzieci. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy partnerami pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć problemy i scementować związek. Lepsza staje się komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską zdobyło wiedzę potrzebną do tego, aby świetnie radzić sobie z problemami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy sprawiła, że dzisiaj bez problemu można wyszukać polskiego psychologa również na terenie UK. Mówienie po polsku ułatwia terapię i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o swój związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej związek może wejść na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339