Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

Leczenie witaminą staje się obecnie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą metodą bierze się głównie stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować go samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach lub za pomocą odpowiednio dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli dostarczymy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć spore znaczenie.
Wlewydożylne witaminy C – zastosowania
Dużo ludzi uważa, iż wlewy z witaminy C pomaga w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów czy borelioza. Nie brakuje również głosów mówiących, że ta procedura może dać bardzo korzystne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i odpowiednio odżywiać, powodując w ten sposób szybszą regenerację, a także usuwać zmiany na skórze i przyspieszać gojenie.
Leczenie dożylne witaminą C – o czym należy wiedzieć?
Wlewy witaminowe, podobnie jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Tym samym nie należy przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, iż wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie ważne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, gwarantujących obecność doktora przy procedurze cały czas.