Pracownia Wibroterapii na AWF w Krakowie – Vitberg

Skieruj się tutaj, jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji w temacie marki Vitberg

W 2018 r. na krakowskim AWF-ie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie zainicjowano przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z urządzeniami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu przeprowadzania badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Odbywać się w niej będą również zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z zakresu odnowy psychosomatycznej, kosmetologii oraz fizykoterapii. Zestawy RAM Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, będą służyć jednocześnie do powysiłkowej regeneracji sportowców. krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się aparaty marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty badań mogą przysłużyć się do modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane badania z zakresu biochemii i fizjologii. Obserwacji poddany będzie wpływ terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty analiz będą porównywane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z innych stron świata.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]