Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Trekkingi Himalaje. Więcej szczegółów na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zwykle tego typu kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono bowiem trasy, z jakimi upora się każdy turysta – jeśli oczywiście posiada właściwe sprzęty, tj. kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna okaże się też obecność doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym terenie, a to powoduje, iż potrzebne okazują się akcesoria ułatwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ gwarantują stabilizację nawet na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach uświadczyć je możemy również podczas upałów. Na stromych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne są specjalistyczne umiejętności – dlatego nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Trekkingi na Starym Kontynencie i nie tylko

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, które zwykle są nieosiągalne dla większości gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam m. in. w okolicach K2 oraz Broad Peak.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]