Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Uzyskaj więcej informacji o Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego wypoczynku zapewne poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce wyznaczonych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Oczywiście są one porywające, jednak osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w Polsce, gdy można podziwiać fenomenalne widoki we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, cechują się sporą liczbą stromych turni, skalistych grani i baszt skalnych, które w trakcie dnia przez padające na nie światło słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, iż w 2009 r. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, nadzwyczaj strome stoki i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także niemało łatwych tras, z którymi da sobie radę większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tre Cime – co można podziwiać na trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu zapewne urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które zostały wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, aby ich uczestnicy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości osób bardzo trudna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Dolomiti di Sesto oraz Tofanów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]