Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Co trzeba wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to niemało czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole zmagań uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa też samo przygotowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]