Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie dużej części turystów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych doznań bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Podróżników wabią głównie znikające już lodowce, przepiękne widoki, a także sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się również zrobić zapas leków przeciw malarii. Przed rozwojem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]