Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Jeśli ciekawi Cię aktualna oferta wypraw górskich, wejdź na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności tras powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne destynacje

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jakkolwiek z uwagi na wysoki stopień trudności i spore koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]