Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

trekkingi

Wycieczki w góry przybierają rozmaite formy. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania cudownych widoków.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej sprawności i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla uczestników ze znakomitą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, największym uznaniem cieszą się Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]