Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

W tym miejscu poznasz aktualną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy dzień wolny starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego wcześniej jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne tworzą nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – dlaczego warto?

Wycieczki dla aktywnych to skrupulatnie przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać rozmaite rejony świata i Polski z całkiem nowej perspektywy. Scenariusz takich podróży jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których typowy wczasowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego fotela na patio dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych wrażeń to dodatkowo doskonała okazja, aby nabyć dodatkowe umiejętności, gdyż często wiąże się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania mechanizmów przetrwania w danym obszarze. Podczas wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli np. podczas zejścia lawiny. Trzeba też podkreślić, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Dokąd organizowane są wyprawy dla aktywnych?

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i odwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade też w trakcie wycieczki w Himalaje bądź do Namibii.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]