Jak skutecznie nauczyć się malowania akwarelami?

Pełna oferta nauki malowania akwarelami znajduje się w tym miejscu.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą twórczego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, by czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież wyłącznie forma relaksu po ciężkim dniu w pracy albo pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednakże jeśli chcesz malować coraz lepiej, warto zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak łatwo kontrolować farby akwarelowe – zdecyduj się na naukę malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Rezultat końcowy wydaje się bardzo przyjemny i nieskomplikowany do wykonania, ale wpływ ma na niego dużo czynników, o których początkujący twórca rzadko ma pojęcie. Duży udział w samym toku tworzenia ma również zbieg okoliczności – akwarele to farby, które ciężko kontrolować i nawet artyści obeznani w tej technice przenigdy nie są przeświadczeni o tym, iż praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak planowali. Kurs malowania akwarelami to idealne miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz przyswoić sobie potrzebną podstawową wiedzę niezbędną do rozbudzenia w sobie miłości do akwareli. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych godzin szczegółowo objaśniają cechy akwareli, różnorodność technik ich stosowania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt pracy.

Dlaczego warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasach popularyzacji internetu nie ma przeszkód, by znaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez doświadczonego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej nauce umiejętności artystycznych niezastąpione są wskazówki, które kursanci otrzymują od instruktorów w czasie tworzenia prac. Te korekty pomagają w szybszym tempie zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Oprócz tego nauka w zespole innych osób o wspólnych zainteresowaniach tworzy przyjemną atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w zachęcaniu do dalszego rozwoju artystycznego. Partycypacja w merytorycznej ocenie dzieł pozostałych kursantów, umożliwia później krytycznie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]