Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Wypoczynek na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży, który jest w Polsce znany od ponad stu lat i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń niż spływ, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Aby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają wspaniałe widoki. Spływ na Dunajcu to idealna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to również wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.