Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Sprawdź informacje o kursie górskim.

Góry są niebezpieczne, ale również są niesamowite. Praktycznie co kilka tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze masowo odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp słynnych szczytów, w mediach informują o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia porwali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy lubią wysokie góry i chcieliby przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z asekuracji, survivalu i używania czekanu

Najlepszą drogą, by nabyć nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są konieczne w czasie najrozmaitszych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs omawia też zasady odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wypraw w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niewielkich grupach, które z reguły mają nie więcej niż sześć osób. W rezultacie przyswajanie umiejętności odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]