Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

multiswitch kaskadowy

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć będzie odpowiednia, świadczy mnóstwo cech. Musi oczywiście być solidna oraz zapewniać wysoką jakość transmitowanych danych, ale równie ważna jest możliwość bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie dodatkowych przyłączy nie może być związane z potrzebą wykonywania złożonych prac – przez to wszyscy abonenci nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, dzięki którym powiększenie instalacji jest szybkie i bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeśli niezbędne jest poszerzenie sieci – między innymi wówczas, kiedy nowy abonent wykupił usługę – musimy jedynie podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby wyjść dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają 8 gniazd, jednak w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście ilość gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, jednak w większych blokach trzeba oczywiście zastosować moduły o wyższej liczbie gniazd. Bardzo ważna jest również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa ona na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści db. Będzie to ważne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]