Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna?

skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – reguluje to polskie prawo. U dystrybutorów dostaniemy wiele ich modeli, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – kable telekomunikacyjne i kable koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana z solidnego metalu i dodatkowo przepuszczać sygnały Wi-Fi. U dystrybutorów wyróżniamy 2 zasadnicze modele skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz nieruchomości, która musi cechować się odpornością na ingerencje osób trzecich, a także urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się ważne przewody – takie jak kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, wejścia optyczne. Komponenty w środku skrzynki można zainstalować np. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – profesjonalne komory

Istotnym czynnikiem jest również ochrona przed ingerencją osób niepowołanych do środka szafki. W tym celu służą specjalne zasuwy. To istotne również w domu, w którym przebywają małe dzieci. Należy pamiętać także o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – w tym celu wykorzystuje się profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu szybko dostosujemy je do swoich potrzeb.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]