Przesyłanie dźwięku i obrazu – stacja czołowa

Zamów stację czołową na https://telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy element, który skupia różne sprzęty służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe podzespoły budują razem sprawnie pracującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach z reguły jest używana.

Stacja czołowa – właściwa transmisja sygnału telewizyjnego

Stacja czołowa stosowana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w apartamentowcach, hostelach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona informacje do końcowych odbiorców. Specjalistyczna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z najważniejszych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej. Dedykowane oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. W skład szafki wchodzą rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – przetwarzanie sygnałów różnego pochodzenia

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – odbierania sygnałów DVB-S/S2 lub AV. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – pojawiają się nieprawidłowości w transmisji obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże koszty. Gros modułów składających się na stację czołową wyposażona jest także w osobne sloty USB, które umożliwiają wprowadzenie własnego contentu. Sprawny system antenowy osiągamy dzięki połączeniu rozmaitych modułów.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]