Baby sensory – zajęcia wpływające na rozwój maluchów

Dla niemowlęcia zabawa to nie tylko uciecha – poprawnie poprowadzona może stymulować ich zdolności. Opiekuni, którzy chcą poprawić zdolności kognitywne swoich dzieci, powinni partycypować ze swoimi pociechami w zajęciach sensorycznych.
Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój zdolności ruchowych i psychicznych dziecka
Zajęcia sensoryczne to zajęcia dla dzieci do trzynastego miesiąca życia, a więc niemowląt. Okres ten jest szczególnie ważny dla malucha, ponieważ następuje w owym czasie jego nadzwyczaj gwałtowny rozwój fizyczny i mentalny. W wyniku doznań sensorycznych w tkance mózgu niemowlęcia wytwarzają się w tym czasie miliony kolejnych połączeń pomiędzy neuronami. Wobec tego powinno się zadbać o sporą liczbę ciekawych atrakcji, oddziałujących korzystnie na rozwój niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych organizowane są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca oraz tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Z uwagi na fakt, iż organizowane są dla niemowląt, trwają niecałe 60 minut, które podzielone są na cykle odpoczynku oraz zabawy. Podczas zajęć niemowlęta angażowane są w rozmaite aktywności, które stymulują ich zdolności porozumiewania się, motoryczne oraz ich rozwój psychiczny.
Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój niemowląt za sprawą muzyki
Jednym z korzystnie wpływających na rozwój niemowląt bodźców jest dźwięk. Poprzez grę na różnych instrumentach, tak starsze, jak i młodsze dzieci, rozwijają zdolność odczuwania piękna i fantazję, uczą się również pojęcia tempa. Obcowanie z muzyką w pierwszych miesiącach życia rozwija umiejętności poznawcze maluchów, co w przyszłości może być bazą bezproblemowego opanowania reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to także świetna zabawa z gromadą równolatków. Pod okiem wprawnego w pracy z najmłodsi instrumentalisty, dzieci nauczą się, że muzykę można tworzyć również za pomocą różnych rzeczy. W trakcie spotkań muzycznych generowane są dźwięki o niskim stopniu głośności..