Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX w. starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Jest mnóstwo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż służył przede wszystkim jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym softwarem ilustratorów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane temperą, farbami akrylowymi bądź akwarelą. Digital painting zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z autorem kursu

Właściwie nauka malarstwa komputerowego przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać istotne metody używania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]