Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP

Wszystko o usługach świadczonych przez szkołę rysunku Kraków

Rysowanie może stać się sposobem na życie i wyrażeniem siebie, aczkolwiek także osoby, które nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego znaczne korzyści. Wykazano bowiem, iż nawet okazjonalne rysowanie ma korzystny wpływ na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pomaga się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest też istotnym elementem wychowania. Liczne korzyści wynikające z rysowania powodują, że wielu z nas postanawia poprawić swoje plastyczne umiejętności. Taką możliwość daje nam szkoła rysunku prowadzona przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których adresowana jest oferta szkół prowadzących naukę rysunku, jest naprawdę szerokie. Niektóre zajęcia opracowane są z myślą o najmłodszych, dla których są sposobnością do rozwijania umiejętności manualnych, wyobraźni oraz wrażliwości. Wiele osób rozpoczynających lekcje rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów na ASP – dotyczy to w szczególności takich miast jak Katowice, Poznań, Kraków czy Wrocław. Nie brakuje również kursów adresowanych do hobbistów – osób, które po prostu kochają rysować i chcą robić to jeszcze lepiej, w pełni wykorzystując swoje możliwości.

Czego dowiemy się na lekcjach rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dostosowane do potrzeb odbiorców o różnorodnych artystycznych zainteresowaniach. Dużo czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej aktywności. Zaledwie niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwa to oczywiście nie jedyne kursy, jakie możemy wybrać. Dobre szkoły oferują także naukę digital painting (czyli malarstwa cyfrowego) oraz rysunku architektonicznego.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]