Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Szukasz więcej wiadomości o aktualnej ofercie warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Idealnie trafiłeś! Wejdź na warsztatqulinarny.pl.

Dzieci kochają uczestniczyć w kuchni – dekorować wypieki czy podawać i wybierać składniki. Pragniesz podsycić fascynację swojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija kreatywność małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie kursu dzieci uczą się niezależności i kształtują swoją kreatywność i co istotne – nabywają praktyczne umiejętności. A zarazem wyśmienicie się bawią. Łączenie ciekawych smaków, dobieranie oraz mieszanie składników oraz opanowywanie nieskomplikowanych przepisów – to wszystko powoduje, iż maluchy z entuzjazmem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach uczestniczą także rodzice, toteż jest to doskonała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem skosztować tego, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla krnąbrnych pociech

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny. Podczas warsztatów maluchy szykują deser i danie główne. Mali wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, ewentualnie ugotować smaczny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu dzieci przygotowują także pyszny deser – mus z lodami i kruchym ciastem. Nauka powiązana z zabawą to wspaniały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ukochanych dań przynosi dzieciakom moc satysfakcji. Nawet najbardziej nieposłuszny maluch będzie z pasją przykładać się do ozdabiania deseru bądź przyrządzania smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i bardzo dobry kontakt z maluchami.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]