Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Skitury - zobacz korzystną ofertę.

Gros turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj tylko po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Wyczerpujące, jednak ogromnie satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa od kilku lat swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w góralskiej chacie i przelotnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas stosunkowo intensywnych, lecz przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart oraz butów.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie doskonale dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa okaże się właściwa do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]