Wakacje na Sri Lance – plaże, herbata i inne atrakcje

Więcej informacji o Sri Lance uzyskasz w tym miejscu.

Chociaż w polskich Tatrach oraz nad Bałtykiem jest niemało pięknych punktów, w których można ciekawie spędzić urlop, nierzadko chcemy choć raz wyruszyć w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na całkowicie inny poziom. Świetnym posunięciem jest podróż do Azji, bo tamtejsze zwyczaje i kultura są zupełnie odmienne od europejskich, więc polskiemu podróżnikowi zapewnią mnóstwo niesamowitych doznań. Taką rozwijającą eskapadą zapewne będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem to właśnie oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Co wypada zobaczyć na Sri Lance?

Sri Lanka to nieduży kraj zlokalizowany na Cejlonie i okolicznych mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż gros turystów za główną atrakcję uważa jej malownicze plaże oraz możliwość ujrzenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Cejlon słynny jest też z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jedną z głównych gałęzi gospodarki Sri Lanki. Jednakże jest to także kraj, który w swoim zakrytym dżunglą sercu ukrywa wiele zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, gdyż historia tego państwa sięga więcej niż 3 tys. lat.

Co więc trzeba zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni koniecznie zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który jest sławny też ze swoich krokodyli, niedźwiadków wargaczy oraz bawołów. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie napić się filiżanki najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo trzeba także przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – jak ją zaplanować?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejsze wczasy na Sri Lance to te zorganizowane specjalnie z myślą o naszych osobistych zainteresowaniach. Takie podróże szyte „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dopasować harmonogram urlopu do wymagań każdej osoby.

Lokalizacja:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]