Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne stanowi jeden z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z macierzyństwem i ojcostwem, uregulowaniem kontaktów czy władzą rodzicielską.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze odpowiedniego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na bieżący kontakt z Klientem i prowadzenie go przez każdy etap sprawy w bezbolesny dla niego sposób. Dążymy do dostosowania się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w formie spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. To wtedy staramy się zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy zawsze staramy się znaleźć sposób na jej ugodowe zakończenie. Takie podejście wynika z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą obiektywną, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę wyłącznie pod kątem prawnym.