Rola kancelarii prawnych w sprawach spadkowych

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Posiadamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku bądź podział spadku. Nie są nam również obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od rozmowy z Klientem i od omówienia problemu, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy procedury działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim przypadku proponujemy przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co straciły bliskich członków rodziny, wymaga pełnego zrozumienia i delikatnego działania. Nierzadko wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których prawne uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich sytuacjach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.