Ekologiczne gadżety reklamowe zyskują popularność

W ostatniej dekadzie temat ekologii stał się jednym z najistotniejszych problemów, omawianych w debacie publicznej. Potrzeba korekty naszych nawyków dotyczących odpowiedzialnego stosowania surowców, powoli przebija się do każdej dziedziny życia, także do świata promocji. Obecnie zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i duże koncerny, zmierzają do tego, żeby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę otaczającego nas świata mogą one zaprezentować klientom na wieloraki sposób, także poprzez stosowanie w akcjach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Eko gadżety promocyjne – nie tylko z tekstyliów naturalnych

Eko gadżety to artykuły promocyjne, ale wytworzone z surowców powtórnie przetworzonych albo łatwo degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które mają praktyczne zastosowanie i których posiadacz nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, iż ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do ekologicznych gadżetów promocyjnych zalicza się także te produkty, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Mimo, iż to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, natomiast kiedy staje się to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie wydzielają się niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – co proponują dostawcy?

Można przypuszczać, iż w asortymencie producentów rzadko pojawia się obszerny wybór ekologicznych gadżetów reklamowych. Takie założenie jest mylne. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – można zamówić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w rozmaitych krojach (dziecięcych, damskich i męskich), jak również w licznych kolorach. Napisy reklamowe umieszczane są na płóciennych lub bawełnianych torbach, dostępnych w formie klasycznych toreb zakupowych, ale też np. plecaków-worków. Inne rozchwytywane gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które wytwarza się ze zrolowanego papieru lub z bambusa, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów, portmonetki, a także papierowe kubki na gorące napoje.