Gazeta firmowa – czemu się na nią decydujemy?

Jeżeli szukasz więcej informacji dotyczących tworzenia gazety firmowej, zajrzyj na www.pracowniaregister.pl

Działania reklamowe to ważny aspekt działalności firmy – dzięki nim można wykreować wizerunek firmy wśród klientów, co przy właściwym planowaniu niewątpliwie przyniesie efekty pod postacią zwiększonych dochodów. Powinniśmy przy tym pamiętać, iż przedsiębiorstwa mające więcej niż jeden oddział muszą także zadbać o to, co są myślą o niej zatrudnieni. Najefektywniejszą techniką komunikacji z zatrudnionymi od lat są gazety firmowe. Powinniśmy zatem napisać na ich temat kilka słów. Dlaczego są tak chętnie stosowane przez pracodawców? Co zazwyczaj jest zawarte w tego typu publikacjach? I – co na pewno jest najważniejsze – komu zlecić opracowanie gazety firmowej?

Co znajdziemy w gazecie firmowej?

Powinnością gazety firmowej jest ukazanie załodze atutów przedsiębiorstwa, w którym pracują. Dlatego dużo miejsca redaktorzy poświęcają osiągnięciom przedsiębiorstwa oraz pracowników. Gazeta firmowa musi również dostarczać wiadomości dotyczących działań przedsiębiorstwa – zwłaszcza, jeśli zatrudnieni z różnych filii się nie znają. Przeglądając gazetę firmową, zatrudnieni muszą także dowiedzieć się o planach rozwoju przedsiębiorstwa. Tematyka gazet firmowych, jak nietrudno się domyślić, różni się w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa, liczby pracowników, a także od przeciętnego wieku załogi.

Jak przygotować interesującą gazetę firmową?

Skuteczność wizerunkowa gazety firmowej w dużej mierze zależna jest od tego, jak ona się prezentuje. Z tego względu ważne będzie zarówno to, kto opracuje informacje zawarte na jej łamach, ale też to, komu powierzymy jej opracowanie graficzne. Osiągniecie spodziewanych efektów marketingowych niewątpliwie ułatwi gazeta firmowa opracowana przez profesjonalną firmę graficzną. Stawiając na to rozwiązanie nie tylko sprawimy, iż czytelnicy łatwiej wyszukają ciekawe dla nich artykuły, ale też gazeta będzie prezentować się atrakcyjniej, dzięki czemu przeczyta ją więcej osób.

Lokalizacja:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]