Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Jednak co można zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Na czym polega optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja strony internetowej?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.