Pozycjonować, czy nie pozycjonować – oto jest pytanie

W tym miejscu sprawdzisz, kto oferuje pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie to różne działania, które mają na celu zwiększenie obecności stron w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Im wyższą pozycję zajmie strona w wynikach wyszukiwania, tym więcej pojawi się odwiedzających witrynę, co w efekcie prowadzi do zwiększenia konwersji firmy. Innym plusem tego działania jest poprawa rozpoznawalności marki, produktu czy też usługi.

Google klasyfikuje wszystkie witryny internetowe na podstawie około 200 różnorodnych faktorów. Rezultat tej ewaluacji warunkuje to, na którym miejscu strona bądź jej podstrona pojawi się w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe. Za najważniejsze czynniki rankingowe profesjonaliści do spraw SEO uznają między innymi PageSpeed, linkowanie (off-site i on-site), a także jakość contentu.

Wyszukując w wyszukiwarce Google jakąkolwiek frazę, użytkownik dostaje wykaz stron, których zawartość została uznana za najdokładniejszą odpowiedź na wpisane zapytanie. Jakie adresy wyświetlają się w rezultatach wyszukiwania na pierwszych pozycjach? Najczęściej te, których treść jest niepowielona z innych witryn oraz odpowiednio wypełniona trafnymi frazami kluczowymi. Na pozycje wpływ ma też prędkość wczytywania się strony (nie tylko w wersji na desktop, ale i urządzeniach przenośnych), poprawnie wykonane kodowanie, a także ilość linków odsyłających do naszej witryny.

Czy powinno się przekazać pozycjonowanie sklepu albo strony internetowej podmiotowi zewnętrznemu?

Google systematycznie usprawnia algorytm, zatem warto zlecić pozycjonowanie stron i sklepów www specjalistom. Dobrym wyborem będzie firma SEO, która posiada wieloletnie doświadczenie w takich działaniach. W takich agencjach pracuje wielu ekspertów nie tylko od SEO, ale również copywritingu oraz projektowania stron. Zlecając pozycjonowanie strony podmiotowi zewnętrznemu zaoszczędzone czas i środki można zaprząc w inne akcje marketingowe, które również podniosą dochód firmy.

Do kogo skierowana jest usługa pozycjonowania stron i sklepów www?

Pozycjonowanie to głównie oferta adresowana do zarządców stron www, które służą do ekspozycji i sprzedaży produktów albo usług przedsiębiorstwa. Decydując się własna działalność nierozważnie jest w dzisiejszych czasach nie posiadać własnej strony firmowej lub ją uruchomić, jednak nie dbać o jej pozycjonowanie. Biznes to ciągła rywalizacja o pozyskanie kolejnych klientów. Wedle statystyk blisko 97% klientów szuka w sieci opinii o lokalnych firmach, co jasno pokazuje do jak szerokiej grupy odbiorców można tą metodą dotrzeć. A pojawienie się adresu strony czy sklepu na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w przeglądarce bardzo zwiększa prawdopodobieństwo, że konsument zdecyduje się na naszą ofertę.

Lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]