Balustrady balkonowe drewniane czy z innych materiałów?

Więcej o balustradach drewnianych na balkon na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Gdy kupujemy mieszkanie z reguły nie mamy nic do powiedzenia w kwestii estetyki naszego balkonu, gdyż wysokość i wygląd barierek narzucony jest przez dewelopera. Natomiast jeśli budujemy swój dom mamy możliwość samemu zadecydować o tym, jak finalnie będzie prezentować się nasz taras albo balkon.

Balustrady na balkon muszą spełniać wszystkie dyrektywy dotyczące bezpieczeństwa ich eksploatacji

Na to jaka balustrada na balkon najlepiej sprawdzi się w nowo projektowanym domu wpływa wiele okoliczności. To w szczególności budowa balkonu – inne barierki będą dobrze prezentować się na balkonie zbudowanym na planie prostokąta, inna balustrada będzie dobrze wyglądać na balkonie zbudowanym na bazie prostokąta, inna natomiast na bardzo rozpowszechnionych ostatnio owalnych balkonach. Dobrze jest wyjawić swoje propozycje architektowi tworzącemu projekt budowlany domu i wspólnie z nim uzgodnić finalny design balkonu. Architekt niewątpliwie zatroszczy się o to, żeby konstrukcja odpowiadała wszelkim wymogom odnośnie bezpieczeństwa ich eksploatacji, między innymi określi minimalną wysokość poręczy oraz rozstaw tralek, a później wybierze rozwiązania estetyczne korespondujące z charakterem obiektu.

Drewniane balustrady balkonowe – idealne dla domków letniskowych i na działce

Architekci mogą do swoich planów dobierać z kilku modeli balustrad balkonowych wykonanych z różnorodnych materiałów: z kamienia, z cegieł, z drewna, a nawet szkła. Obecnie zazwyczaj korzysta się z balustrad wykonanych z czarnej stali, które najlepiej komponują się z prostymi kształtami królującymi w nowoczesnym budownictwie. Trendem na topie jest wykorzystanie w roli wypełnienia przęseł balkonowych nie metalowych tralek, a mlecznych i przejrzystych płyt ze szkła albo siatki. Stalowe balustrady jednakże trudno pogodzić z góralskim budownictwie tradycyjnym, gdzie istotne są drewniane balustrady balkonowe, żeby estetyka domu zachowała równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się także doskonale na tarasie domku letniskowego bądź domku na działce. Drewniane poręcze oraz tralki zabezpieczone stosownymi preparatami chroniącymi przed działaniem wilgoci są w stanie zachować się w idealnej kondycji przez lata.
Miejmy na uwadze, że podczas zakupu balustrady na balkon, nieważne czy z drewna czy metalowej, trzeba kierować się wyłącznie jakością, a nie jej ceną. Nadrzędną funkcją balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, a przecież do tego nie można przypiąć ceny.

Lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]