Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Nawet rezydentom niedużych polskich miejscowości doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw środkowej Europy. Ciągnący się przez lata brak ustaw dotyczących instalacji grzewczych i kar za palenie w kominkach niebezpiecznych surowców, jak m.in. produkty z gumy czy plastiku, doprowadziły do wysokiego zapylenia powietrza. Działa to negatywnie na zdrowie wszystkich obywateli. Czy można w takim razie zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza w parę minut – to możliwe!

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia swoich obywateli. Będzie to zapewne trudny i długi proces. Miast jednak wyczekiwać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już w tej chwili na własną rękę zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można całkowicie przefiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), jak również większość mikroorganizmów i grzybów, wywołujących nieraz wiele problemów zdrowotnych. Atuty posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią zwłaszcza osoby borykające się z astmą czy alergią, ale i osoby zdrowe szybko zauważą dobroczynne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – kup sprzęt z odpowiednimi certyfikatami

Mieszkańcy mocno uprzemysłowionych obszarów czy też zamieszkujący blisko dróg szybkiego ruchu powinni posiadać oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj przede wszystkim o wyłapanie cząstek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno również wyłapać nie tylko bakterie, zalążki grzybów i wirusy, ale także groźny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszych mieszkaniach w większej lub mniejszej kondensacji. Kupując aparat do oczyszczania powietrza, powinno się zwrócić uwagę czy ma ono najważniejsze atesty.