Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Zobacz, gdzie kupić okiennice wewnętrzne.

Projektując aranżację domu, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Zwykle wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które czasem łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Główną cechą shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome i można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek domowników. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się z reguły na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze będą wyglądać na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z pewnością rozpoznaje je z ekranu telewizora bądź kina, gdyż te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Australii.

Czy warto postawić na okiennice ozdobne typu shutters?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają też praktyczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zatrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezmiernie elegancki wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość posesji. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez pomocy sznurów, co posiadacze psotliwych zwierząt lub rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za spory plus.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]