Crash pady, uchwyt dla pasażera i inne niezbędne akcesoria motocyklowe

Dowiedz się więcej o motocyklowych akcesoriach na https://tinyurl.com/y3cbxcs2.

Podróż jednośladem to przyjemność sama w sobie. Są metody na to, by jazda na na motorze dawała znacznie więcej zabawy, a zarazem była zdecydowanie bardziej komfortowa oraz bezpieczniejsza. Umożliwią to specjalne akcesoria, w które każdy motocyklista powinien zaopatrzyć swój motor. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest duży i obejmuje zarówno produkty, w których najważniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które wpływają na wygląd motocykla. Wymieniamy te najciekawsze oraz niezmiernie przydatne.

Akcesoria motocyklowe. Jak chronić się przed silnym nurtem powietrza?

Im szybciej mkniemy, tym bardziej natężony oraz mocniejszy strumień powietrza jest kierowany w stronę sylwetki kierowcy. Łączy się to licznymi niedogodnościami. Silny podmuch wiatru powoduje, iż szybciej czujemy zimno. Powietrze o dużej prędkości natęża również poziom hałasu docierający do motocyklisty i sprawia, iż na szybie kasku roztrzaskują się insekty, co znacznie zmniejsza widoczność. Można tymczasem nie dopuścić do podobnych sytuacji instalując deflektor, który przekieruje strumień powietrza w górę.

Pozostałe rekomendowane akcesoria motocyklowe

Tank pady oraz crash pady

Jazda na motorze niestety jest nierozerwalnie powiązana z ryzykiem wypadku. Odpowiedzialny oraz spokojny styl prowadzenia jednośladu zdecydowanie redukuje to niebezpieczeństwo, ale nie niweluje go kompletnie. Abstrahując od ochrony samego kierowcy, warto zatroszczyć się również o zabezpieczenie motocykla. W tym pomogą tank pady oraz crash pady, czyli nieduże moduły, które można zamontować na licznych częściach motoru (np. na zbiorniku paliwa czy do tylnej i przedniej osi). Wchłaniają one sporą część energii podczas upadku i zapobiegają potencjalnym zarysowaniom powierzchni lakieru.

Specjalny uchwyt dla pasażera

Motocykliści często podwożący pasażerów powinni zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i wygodę. W takim wypadku niezbędny okaże się dodatkowy uchwyt dla pasażera, który zapewni mu większą stabilność aniżeli tylne rączki.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]