Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Dowiedz się więcej o sztylpach

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]