Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Jeśli chcesz zamówić części Citroen, zobacz tu

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w Polsce są cenione z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C-Elysse, C1, C2, C3, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Oczywiście, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej silnikowy i czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają także elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie ekonomicznie i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie wymagane części można zamówić przez internet.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]