Czy rolety dzień noc i zasłony mogą stanowić zgrany duet?

Kiedy aranżujemy wnętrza jesteśmy postawieni przed wyborem: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy istnieją przypadki, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach poświęconych wnętrzarstwu zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – dzień noc lub klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: salonie, dziecięcym pokoju czy kobiecej sypialni, poza roletą możesz też w oknie zawiesić firanki. Jakiego koloru? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o kremowej, białej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firanka może być w bardziej intensywnym kolorze. Urozmaici to pokój i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam dywanu, mebli, poduszek i innych bibelotów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy też kilka pomysłów na zgranie rolety dzień noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie barw (np. bieli, beżu, brązie, szarości). Inny pomysł to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym wzór zasłony dobierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (romantyczne kwiaty, modne kropki, marynistyczne pasy, dziecięce bohomazy). Ostatnia inspiracja opiera się na kontraście. Intensywna roleta – żółta, niebieska, zielona – oraz delikatna zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to nowatorski sposób na urządzenie pokoju. Odważysz się sprawdzić ten modny duet u siebie?