Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne drewniane?

drzwi zewnętrzne ocieplane

Drzwi zewnętrzne mają kilka zadań – ochraniają mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, separują od hałasu docierającego z dworu i zabezpieczają przed włamaniem się złodziei. Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe? Czy warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne – zestawienie współczesności z tradycją

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoje parametry techniczne oraz wytrzymałość od dziesięcioleci cieszą się dużym uznaniem. Drewno wygląda świetnie i da się je wykończyć na mnóstwo sposobów. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, że w mieszkaniu odczuwamy komfort cieplny, a zarazem rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe. Wybierając drzwi do mieszkania trzeba zwrócić uwagę na modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Ze względu na swoje cechy dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – są one odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego wspaniale nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne na wymiar

Producenci świadczą także wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są niezbędne w razie posiadania nienormatywnych otworów na drzwi. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla osób, które kładą nacisk na niebanalny design. Jeśli szukamy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, warto zlecić ich produkcję firmie, która realizuje indywidualne projekty na zamówienie, a przy tym daje wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych umieszcza się rewelacyjnie wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Kupujący mogą również wybierać spośród ogromnego wachlarza szyldów. Prócz walorów estetycznych, warto również położyć nacisk na inne cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej wyposażone są one w zabezpieczenia antywyważeniowe, w wyniku czego są trudne do sforsowania. Zapewnia to mieszkańcom stosowne bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne posiadają też wielopunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Żeby zabezpieczyć zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, przy ich wytwarzaniu wykorzystuje się środki impregnujące wysokiej jakości.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]