Deflektory motocyklowe i ich wpływ na komfort jazdy

Przemęczenie, bóle karku i natężony hałas… To zaledwie kilka szkodliwych czynników, przed którymi chroni szyba motocyklowa. Wielu kierowców niestety już wie, że osłona ta w części modeli jest po prostu za mała, a ukrycie się przed wiatrem wymaga przyjęcia niekomfortowej, mocno pochylonej pozycji. Właśnie to w ogromniejszym stopniu powoduje zwiększenie popularności deflektorów do motocykli. Czym jednakże są te podzespoły? W jaki sposób usprawniają one podróż motocyklem? Co należy wiedzieć o ich funkcji oraz montażu przed zdecydowaniem się na ich kupno?

Czym są deflektory motocyklowe?

Deflektory to, w prostych słowach, przedłużenie szyby motocyklowej. Dodatkowa, mniejsza szybka jest montowana kompletnie bezinwazyjnie, co dla posiadacza motoru daje co najmniej dwie korzyści – brak konieczności ingerencji w konstrukcję szyby i zastosowania specjalistycznych narzędzi. Najczęściej do montażu deflektora potrzebujemy zaledwie klucza imbusowego, a ogromny wybór modeli i możliwość regulacji ich wysokości sprawia, że bez trudu dobierzemy go do kształtu szyby, techniki jazdy i naszego wzrostu.

Deflektory motocyklowe – kiedy to się opłaca?

Jak już nadmieniliśmy powyżej, głównym atutem, który dają nam deflektory do motocykli jest podniesienie komfortu podróży. Dzięki nim wiatr nie wieje już bezpośrednio w twarz, co powoduje, że przejazd wiąże się z z mniejszym wysiłkiem, spada poziom hałasu, a po zakończeniu długiej trasy mniej boli nas kark. Ważny jest także fakt, iż dzięki deflektorom na wizjerze kasku zatrzymuje się mniej insektów. Następny powód, dla którego warto zamontować deflektor to zmniejszenie turbulencji i, w rezultacie, podwyższenie bezpieczeństwa jazdy.