Jak działają rolety podgumowane?

W upalne dni roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed wyjściem z mieszkania zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie upajaj się nienagrzanym, wychłodzonym wnętrzem, doskonałym do wypoczynku. Ten model rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których pomieszczeniach spiszą się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Plusy rolet podgumowanych

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one całkowite zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, tym samym wnętrze się nie ogrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pokojach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie masz klimatyzatora, to wybierz ten model rolety. Rolety podgumowane najczęściej są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale także do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Roleta podgumowana zazwyczaj występuje w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego bądź silnie oszklonego pomieszczenia, to ten model spisze się idealnie. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet czy salon, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub zdecyduj się na model w absolutnie kontrastujący z nimi. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.