Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie SAT

Antenę satelitarną znajdziesz na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Zdecydowana część z nas ma w swoim domu telewizor. Pomimo tego, że chętniej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy film bądź program w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie kupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Termin antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która często nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać nadal ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część odbiorców zamiast kablówki . Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyróżnia się parę rodzajów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny tego rodzaju charakteryzują się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj zazwyczaj konsumenci wybierają jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny produkowane są tak, by nie niszczały w efekcie oddziaływania złych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Doskonałej jakości antena SAT będzie mogła służyć kilka lat.

Co poza anteną satelitarną jest konieczne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem koniecznym do tego, żeby bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana w określonym miejscu. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający pojedyncze pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel antenowy.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]