Kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo – można kupić ich zamienniki

Co powinno się wiedzieć o Tchibo Cafissimo kapsułki?

Technika zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od czterech dziesięcioleci i za czasem zdobywała sobie miliony zwolenników. Ten praktyczny system pozwala na zaparzenie napoju wysokiej jakości w bardzo prosty sposób – należy umieścić kawę w kapsułce w zasobniku w ekspresie, napełnić w nim pojemnik z wodą i już po kilkunastu sekundach można rozkoszować się aromatyczną kawą.

Czy można kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Istnieje kilka systemów parzenia kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inny kształt niż pozostałe, co przez wiele lat wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kapsułki z kawą od jednego producenta. Kwestia ta tyczyła się wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnich latach dostępnych jest w sprzedaży – także w naszym kraju – wiele ich zamienników. Włoska firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym też zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten utworzył linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Taka kawa cechuje się tym, że pochodzi z jednego gatunku, uprawy i zbioru. Smak jej naparu jest niepowtarzalny, gdyż ma na niego wpływ sporo różnych czynników, przykładowo warunki atmosferyczne, które panowały w danym roku. Łączenie kaw single origin z dodatkami aromatyzującymi lub mlekiem zagłusza ich unikatowy nuty smak. W sprzedaży kupimy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Angoli (100% robusta), a także z Kolumbii oraz Etiopii (100% arabika). W tych kawach wyraźnie wyczuwalne są naturalne aromaty kakaowe, czekoladowe i kwiatowe.

Ile kosztuje napar z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Zaparzacze do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w domu, jak i w hostelach czy urzędach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoka – z reguły zamyka się w przedziale 1,10-1,40 zł. Świadczy to, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza aniżeli identyczny napój serwowany na stołówkach w biurze lub w kawiarniach na mieście. Rozsądne ceny i nietuzinkowe wzornictwo ekspresów na kapsułki powodują, iż coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych domach. Za ich sprawą podamy koleżankom najlepszej jakości kawę w trakcie weekendowych spotkań, a przy tym sami będziemy mogli cieszyć się kubkiem takiej kawy przed wyjściem do pracy, bez lęku o duże koszty. Jeżeli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy są kompatybilne z posiadanym przez nas ekspresem.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]