Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Chcesz nabyć listwę podłogową? Wejdź na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]